Nauka przez sztukę

Piątek, 07 grudzień 2018

7 grudnia w Wołowskim Ośrodku Kultury po raz XIV Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołowie przy wsparciu Powiatu Wołowskiego,  zorganizował konkurs na sztukę teatralną dotyczącą profilaktyki HIV/AIDS oraz uzależnień dla szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wołowskiego.

Tematem przewodnim konkursu było hasło „HIV nie wybiera. Ty możesz”. Do konkursu przystąpiło 7 placówek. Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny i merytoryczny, jednak komisja musiała wyłonić tych najlepszych.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce: Zespół Placówek Resocjalizacyjnych – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 2 w Godzięcinie  „Pamiętnik znaleziony w piekle”

II miejsce: Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym - „Niech żyje bal” oraz Zespół Szkół Publicznych w Wińsku – „Nie jesteś sam”

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Wołowie  - „Lekcja wychowawcza”

IV miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Brzegu Dolnym – „ Nie zakażaj HIV, zarażaj miłością”.

W kategorii Szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu – „Nieuczciwa walka”

II miejsce: Liceum Ogólnokształcące w Wołowie – „Loteria życia”

Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na jubileuszową, XV edycję konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: SZTUKA TEATRALNA