30 maja - dzień rodzicielstwa zastępczego

Piątek, 25 maj 2018

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego pragniemy złożyć wszystkim Rodzinom Zastępczym podziękowania oraz wyrazy uznania i szacunku za opiekę, cierpliwość  i wsparcie jakie okazujecie dzieciom, które przyjęliście do swoich domów. Dajecie im szansę na odbudowanie poczucia bezpieczeństwa i ufność we własną przyszłość.

Życzymy Wam zdrowia i dużo siły do przezwyciężania codziennych trudności oraz motywacji do zapewnienia Waszym podopiecznym prawidłowego rozwoju psychicznego, emocjonalnego i społecznego. Oby uśmiech Waszych dzieci dodawał Wam radości w życiu.

Kierownik i Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wołowie.

Rodzicielstwo zastępcze stanowi szansę dla dzieci, które z różnych względów nie mogą być wychowywane przez rodziców biologicznych. Codzienna, bezinteresowna opieka nie jest łatwa, wymaga poświęceń, często zmagań z wieloma trudnościami. Często pojawiają się wątpliwości, potrzeba wsparcia.

Zapraszamy w dniach 28.05. – 30.05. br. na "Drzwi otwarte" w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wołowie ul. Inwalidów Wojennych 24, w godzinach urzędowania  (od 7.30 do 15.30):

• udzielanie informacji, pomocy i wsparcia rodzinom zastępczym;
  • udzielanie informacji kandydatom do pełnienia funkcji rodziny zastępczej;
  • dystrybucja materiałów reklamowych na temat rodzicielstwa zastępczego.