Piosenka Zmieniająca Życie

Środa, 13 listopad 2019

Jedyny w województwie, a może nawet w całej Polsce, konkurs Piosenki Polskiej „Piosenka Zmieniająca Życie” został zorganizowany po raz VIII
23 października b.r. przez Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu. Konkurs wyjątkowy, w którym muzyce udaje się połączyć młodych ludzi z poważnymi problemami z tymi, z którymi życie obchodzi się z troską. Swoje doświadczenia wymieniają w piosenkach i to z nich  - w tym dniu - pobierają lekcję życia, czerpią siłę oraz odrobinę pokrzepienia. Dzięki dyrektor Henryce Rewak, nauczycielom, wychowawcom oraz kadrze niepedagogicznej każdy uczestnik i gość miał okazję na chwile wzruszeń oraz refleksji nad własnym życiem.

W tym roku, jak zawsze, wszystko odbyło się w pięknej scenerii, miłej atmosferze i przy smacznym poczęstunku. Gościem specjalnym, tegorocznej edycji, był Michał Wiśniewski – lider zespołu Ich Troje.

Polski piosenkarz, autor tekstów, aktor, przedsiębiorca, filantrop, prezenter telewizyjny i osobowość medialna, ale przede wszystkim człowiek, który z uczestnikami konkursu i widownią nawiązał wspaniały, bliski kontakt. Szczerze porozmawiał o swoich  problemach oraz o tym , jak  udało mu się je rozwiązać.

Oczywiście, razem z nową wokalistką Agatą Buczkowską, zaśpiewał kilka utworów i  przewodniczył obradom konkursowego jury.

Konkurs Piosenki Polskiej "Piosenka Zmieniająca Życie" dofinansowano ze środków budżetu Powiatu Wołowskiego.

Konkursu Piosenki Polskiej „Piosenka Zmieniająca Życie”

Lubiąż, 23.10.2019 r.

I   Powiat Wołowski - kategoria: Szkoły Podstawowe

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wołowie – solistka  – Magdalena Rojek, w utworze „Milczeć” z rep. Natalii Piotrowskiej

2. Zespół Szkół Społecznych w Wołowie – solistka  –  Maja Pieróg, akompaniament Eryk Pieróg - pianino, Jowita Janik – bas; w utworze  „Zagubiony książę”  z rep. Zespołu Farba.

3. Zespół Szkół Publicznych w Lubiążu – solistka – Aleksandra Moskal „Moja droga” z rep. Frank Sinatry.

Wyróżnienie: Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Brzegu Dolnym  - solistka  Maja Bolek w utworze „Tolerancja” z rep. Stanisława Sojki.

Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Starym Wołowie – solista – Jakub Szymaniak – w utworze„ Pokonać siebie” z rep. Feel i Iwony Węgrowskiej.

13 podmiotów reprezentowało 21 wykonawców.

II   Powiat Wołowski - kategoria: Szkoły Ponadpodstawowe -

1. Zespół Szkół Społecznych w Wołowie – zespół „Missing None”  Anna Szumniak, Jonatan Ferenc - gitara prowadząca + akompaniament zewnętrzny: Jowita Janik - gitara basowa i Eryk Pieróg - pianino - „Zamigotał świat”  z rep. Varius Manx.

2. Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Wołowie - solistka – Klaudia Kuśnierzewska – w utworze „ Mamo” – z rep. Adama Stachowiaka.

2. Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie – solistka – Martyna Turowska w utworze „Czas nas uczy pogody” w rep. Grażyny Łobaszewskiej.

3. Technikum nr 1 im. T . Kościuszki w Wołowie – solistka – Klaudia Chrząszcz – w utworze „Nie wie nikt” z rep. Moniki Urlik.

4 podmioty reprezentowało 7 wykonawców.

III   Dolny  Śląsk - kategoria:  Szkoły Podstawowe

1. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Brzegu Dolnym – solista, Michał Kaszyński – w utworze „Granice” z rep. Mateusza Krautwursta

2. Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu – zespół „Wulkan” Patrycja Namyślik, Błażej Cebula, Marcin Kamiński – w utworze „Smutek, lęk i złość” – z rep. Patrycji Namyślnik.

3. Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu – solista – Marcin Kamiński - w utworze „Przekorny los”- z rep. Akcent.

6 podmiotów reprezentowało 14 wykonawców.

IV   Dolny Śląsk  - kategoria:  Szkoły Ponadpodstawowe

1. Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu – zespół - Jakub Falkowski, Nikola Ostolska,  – „Przecież znam to” – z rep. Jakub Falkowski

2. Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu – solistka - Wiktoria Mania – „O szczęście walcz”- z rep. Wiktorii Mania.

3. Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Wałbrzychu - solista Rafał „Rafii” Stanisławski– „Zmiana podejścia” – z rep. Rafała „Rafii” Stanisławskiego.

3. Dolnośląski Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. M. Grzegorzewskiej w Wałbrzychu – zespół „ Freak collective” – Dawid Szoma - Szaman 71, Jakub Szaj - Darwin, Denis Niewidok - TWJ,– „Zostaw to za sobą” – z rep. „Freak collective”

Wyróżnienie: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Miliczu – zespół  „9.Muza” Wiktoria Kowalewska, Aleksandra Kowalczyk, Justyna Fibig, Martyna Hencka - bas, Dominik Woźniak – perkusja, w utworze „Zacznij od Bacha” z rep. Zbigniewa Wodeckiego.

Wyróżnienie: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu -  zespół  „Zamigaj mi to” Cyntia Sikora, Adrian Witkowski, Agnieszka Dorosz, w utworze „Wszystko ma swój czas”- z rep. zespołu Perfect.

9 podmiotów reprezentowało 19 wykonawców.

Jury Konkursu:

Michał Wiśniewski – Przewodniczący