Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Pogorzelcy z Wińska potrzebują pomocy

Wtorek, 19 maj 2020

W nocy z 13 na 14 maja, w budynku wielorodzinnym przy ul. Piłsudskiego w Wińsku wybuchł pożar. W wyniku żywiołu dach nad głową straciły 4 rodziny, łącznie 17 osób. Wielu ludzi dobrej woli oraz instytucji włączyło się do akcji pomocy. Powiat Wołowski nie pozostał obojętny wobec tragedii, która dotknęła mieszkańców powiatu.

Radni Powiatu Wołowskiego podczas sesji w dniu 15 maja 2020 r. jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie pomocy finansowej Gminie Wińsko w formie dotacji celowej na zadania z zakresu pomocy społecznej z przeznaczeniem dla osób poszkodowanych w pożarze. Na pomoc pogorzelcom przekazana zostanie kwota w wysokości 10 tys. zł.

Uruchomiony został również specjalny numer konta, na który wszyscy ludzie dobrej woli mogą wpłacać środki, na pomoc osobom, które straciły dom:

Stowarzyszenie Aktywne Sołectwo Węgrzce – Wrzeszów
09 9598 0007 0158 6013 2001 0009