Ponad 2,5 mln zł dofinansowania do przebudowy drogi Krzydlina Mała – Krzydlina Wielka – Domaszków

Wtorek, 14 maj 2019

13 maja, w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, podczas uroczystego spotkania z samorządowcami z regionu, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył umowy na dofinansowanie prac, które zostaną wykonane przy wsparciu środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowę na dofinansowanie przebudowy drogi Krzydlina Mała – Krzydlina Wielka – Domaszków odebrał Starosta  Wołowski Janusz Dziarski. Wartość dofinansowania, które otrzymał Powiat Wołowski to: 2 582 763 zł.

Zakres prac obejmie m. in.: wzmocnienie jezdni i poszerzenie jej szerokości do 6 m, wykonanie 1-metrowych utwardzonych poboczy, wyprofilowanie i odmulenie rowów, wykonanie zjazdów na drogi gminne i pola oraz przebudowę przepustów pod jezdnią i zjazdami. Całkowity koszt przebudowy wyniesie ponad 5 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych.

od lewej: Przemysław Czarnecki - Poseł na Sejm, Paweł Hreniak - Wojewoda Dolnośląski, Janusz Dziarski - Starosta Wołowski

Fot. DUW