Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Wrócili z praktyk

Środa, 18 marzec 2020

Wczoraj informowaliśmy Państwa o grupie 16 uczniów oraz opiekunie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie, którzy w ramach projektu pt. "Next Step" o numerze POWERVET-2019-1-PL01-KA102-062543 realizowanym w ramach programu POWER przebywali na praktykach w Irlandii.

W późnych godzinach wieczornych w asyście 9 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wołowie grupa została zakwaterowana w burs szkolnej przy CKZiU.

Było to bardzo trudna decyzja, jednak po rozmowach zdecydowano, że młodzież nie powróci do swoich rodzinnych domów, a najbliższe dwa tygodnie spędzi w bursie. Ich powrót do domu mógłby się wiązać z narażeniem dodatkowo 58 osób.

Młodzież będzie miała zapewnione najlepsze warunki jakie będziemy mogli im stworzyć. Posiłki będą dostarczane z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie. Również zapewniony jest dostęp do Internetu, dzięki czemu będą mogli korzystać z zajęć online jak ich rówieśnicy.