Wyjątkowa wizyta

Poniedziałek, 14 styczeń 2019

W piątek 11 stycznia, Starostwo Powiatowe w Wołowie odwiedził wyjątkowy gość, malutki Grześ Nawara. Chłopiec urodził się 1 stycznia 2019 r., i jest pierwszym mieszkańcem powiatu wołowskiego urodzonym w dolnobrzeskim szpitalu. Grześ z rodzicami i starszą siostrą zamieszkuje w Lubiążu.

Starosta Wołowski Janusz Dziarski oraz Wicestarosta Wołowski Michał Gołąb przekazali na ręce państwa Kamili Smolińskiej i Pawła Nawary symboliczny bon o wartości 800 zł.

W spotkaniu udział wzięli również Radny Rady Miejskiej w Wołowie Marian Szpak oraz Prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Wołowie Ilona Zmarlak.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że oddział położniczy jest coraz częściej wybierany także przez mieszkanki okolicznych powiatów. W 2018 roku w Brzegu Dolnym przyjęto 600 porodów. Dla porównania w 2015 roku było ich tylko 150.  Cieszymy się, że starania samorządu powiatowego zmierzające do poprawy usług medycznych przynoszą tak widoczne efekty.

Rodzicom jeszcze raz gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego, a Grzesiowi szczęśliwego dzieciństwa i spełnienia wszystkich planów o jakich zamarzy w przyszłości !