Szpital im. Czesława Korybuta - Daszkiewicza

Wtorek, 02 październik 2018

27 września 2018 r. uchwałą Zarządu Powiatu Wołowskiego szpital w Wołowie będzie nosił imię Czesława Korybuta - Daszkiewicza. W uroczystości udział wziął syn doktora - Janusz Daszkiewicz.Doktor Daszkiewicz był założycielem szpitala w Wołowie, był wielkim autorytetem i do dziś, szczególnie najstarsi mieszkańcy naszego powiatu wspominają go z sympatią.

Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego odsłonięcia tablicy pamiątkowej w wołowskim szpitalu w obecności starosty Macieja Nejmana, burmistrza Dariusza Chmury, radnych, kierowników jednostek oraz mieszkańców. Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie przybliżyli gościom postać doktora.
Spotkanie było też okazją do zaprezentowania zmian jakie przeszedł szpital i całe Powiatowe Centrum Medyczne w Wołowie dzięki zaangażowaniu i pracy wielu osób.
W tym dniu gościliśmy w powiecie również Marka Tramsia – Wiceprzewodniczącego Zarządu Związku Powiatów Polskich. W tym szczególnym dniu, decyzją Zarządu Związku Powiatów Polskich starosta Maciej Nejman otrzymał Honorową Statuetkę Samorządowca 20 – lecia za wieloletnią pracę na rzecz samorządu powiatowego, w szczególności za zasługi w rozwijaniu i podejmowaniu działań na rzecz powiatowej służby zdrowia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia GALERIA