Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Kryształowe spotkanie

Poniedziałek, 01 luty 2010

Początek roku to zazwyczaj czas podsumowań poprzednich 12 miesięcy. I taki charakter miało również tradycyjne już Spotkanie Noworoczne Powiatu Wołowskiego, w czasie którego wręczono m.in. honorowe nagrody Starosty Wołowskiego Kryształy Roku 2009. W ubiegły piątek w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie zgromadziło się kilkadziesiąt osób – samorządowcy, przedstawiciele różnorodnych instytucji państwowych, duchowieństwa, przedsiębiorcy, a także reprezentanci organizacji pozarządowych. Wśród gości znalazł się także poseł na Sejm RP Aleksander Marek Skorupa.

O artystyczną oprawę uroczystości zadbali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym, którzy przedstawili inscenizację teatralno-muzyczną pt. „Na granicy czasu”.

 

Od kilku lat głównym punktem spotkania jest wręczenie honorowych nagród Starosty Wołowskiego Kryształów Roku. W tym roku tymi szczególnymi wyróżnieniami uhonorowani zostali: Halina Żak, Henryk Bajewicz, Stowarzyszenie Huta Pieniacka, Stowarzyszenie Lubiąż oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie. Uzasadnienia wyboru przedstawiamy poniżej. Tegoroczną nowością było zaprezentowanie swojej działalności przez samych wyróżnionych, jako że to oni najlepiej mogą opowiedzieć o najważniejszych celach, jakie sobie stawiają, ale także o swojej codziennej pracy. Mamy nadzieję, że zwyczaj ten będzie już stałym elementem uroczystości wręczania Kryształów, tym bardziej, że spotkał się z pozytywnym przyjęciem gości spotkania.

 

Uzasadnienia Nagród Honorowych Starosty Wołowskiego Kryształ Roku 2009:

HALINA ŻAK za konsekwencję i skuteczność w podejmowaniu od wielu lat inicjatyw, mających na celu upamiętnienie historii i ofiary Sybiraków i ich rodzin, a także losów pierwszych mieszkańców naszej małej ojczyzny. To dzięki takiej postawie i zaangażowaniu, prezentowanemu na co dzień, pamięć o naszych korzeniach i przeszłości jest niezagrożona.

HENRYK BAJEWICZ za integrację i ożywienie środowiska Kresowian w naszym powiecie, które zaowocowało powstaniem Stowarzyszenia Kresowego Podkamień, energię i skuteczność w odkrywaniu często trudnych kart historii, aktywną pomoc naszym rodakom na Ukrainie, a także za ciągłe przypominanie, że Kresy są w każdym z nas.

STOWARZYSZENIE HUTA PIENIACKA za aktywne i pełne zaangażowania działania, mające na celu oddanie hołdu i upamiętnienie ofiar mordu w Hucie Pieniackiej oraz przekazanie wszystkim nam rzetelnej wiedzy i prawdy o tych wydarzeniach, będących częścią losów wielu mieszkańców Powiatu Wołowskiego.

STOWARZYSZENIE LUBIĄŻ za stworzenie od podstaw niekomercyjnej i opartej w całości na kulturowo-historycznym dziedzictwie Powiatu Wołowskiego imprezy, jaką jest „Oblężenie klasztoru” oraz udane zaangażowanie wokół jednego celu wielu środowisk społecznych.

STOWARZYSZENIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w WOŁOWIE za podejmowanie licznych i udanych inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych, wytrwałość i upór w dążeniu do celu oraz udowodnienie, że niepełnosprawność nie jest już problemem czterech ścian.

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 25
odwiedziny: 11200641

Informacja o finansowaniu projektu