Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Patron dla technikum

Środa, 27 styczeń 2010

Nabrały tempa prace nad nadaniem imienia Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie. Wśród najmocniejszych „kandydatów” są: ks. Franciszek Bosak, Eugeniusz Romer oraz Piastowie Śląscy. Na lekcjach wychowawczych uczniowie poznają sylwetki trzech najbardziej popieranych propozycji kandydatur. Najważniejszym zadaniem dla uczniów jest poznanie wybranego patrona. Pomagają im w tym zaplanowane od stycznia konkursy, gazetki szkolne, prezentacje propagujące postać przyszłego patrona szkoły. |

Pod koniec stycznia odbędzie się referendum szkolne „Wybieram patrona szkoły”. Zaplanowano również konkurs plastyczny. Formalnym zakończeniem wyborów będzie złożenie przez dyrektora szkoły wniosku o nadanie imienia do organu prowadzącego – Rady Powiatu Wołowskiego. Uroczystość nadania imienia Technikum Nr 2 jest wstępnie zaplanowana na październik. Wszystkimi pracami kieruje specjalnie powołany we wrześniu 2009 r. zespół nauczycieli w składzie: Anna Kwiatkowska, Magdalena Nawój-Sinkowska, Sylwia Szczerbińska, Agnieszka Szechnicka, Agata Żak.

Dla szkoły ważne jest także zdanie mieszkańców Wołowa. Dlatego, za naszym pośrednictwem, kieruje do Państwa pytanie: „Dlaczego i który kandydat powinien zostać patronem szkoły, jaki ma to związek z naszym regionem?”. Opinie prosimy przesyłać na adres mailowy szkoły: zszwolow@neostrada.pl.

Równie istotnym zadaniem przyjętym do realizacji jest również przygotowanie monografii szkoły. Dlatego Wszystkich Państwa, mieszkańców Wołowa i absolwentów szkoły, którzy posiadają pamiątki, zdjęcia lub inne dokumenty związane z funkcjonowaniem szkoły na ul. Spacerowej 1 prosimy o udostępnienie ich w celu zeskanowania (na miejscu).

Liczymy na Państwa pomoc.