Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Wspólny pomysł

Poniedziałek, 01 luty 2010

Ponad 20 przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego powiatu spotkało się w ubiegłym tygodniu w siedzibie Cichociemnych na spotkaniu, którego celem była integracja 3 sektora. Wzajemne poznanie się, wymiana doświadczeń, podzielenie się zarówno problemami, jak i sukcesami i wreszcie zwyczajna rozmowa w „luźniejszej” atmosferze to założenia, jakie przyświecały organizacji spotkania w ramach „Partnerstwa na rzecz organizacji pozarządowych Powiatu Wołowskiego”.
Jak to bywa jednak na spotkaniach, w których uczestniczą aktywni ludzie, zrodził się na nim spontaniczny pomysł opracowania i złożenia do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2010 wspólnego projektu, mającego na celu integrację, ale także promocję organizacji działających na naszym terenie. Projekt, który cały czas jeszcze ewoluuje, zakłada różnorodne działania i przede wszystkim współpracę partnerską wielu podmiotów. Prace nad nim muszą być jednak ekspresowe, bo wniosek należy złożyć już do 15 lutego.

Pomysłodawcom życzymy energii i „lekkiego pióra” i trzymamy kciuki, aby ten spontaniczny pomysł okazał się wielkim sukcesem!