Aktywny Orlik

Czwartek, 12 lipiec 2012

Od marca do końca listopada na boisku Orlik przy Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym realizowany jest program "Animator – Moje Boisko ORLIK 2012". Celem programu jest zapewnienie możliwości bezpłatnego korzystania z tego obiektu jak najszerszej grupie mieszkańców szczególnie dzieciom i młodzieży. Zajęcia sportowo – rekreacyjne na Orliku prowadzą Józef Szabowski oraz Mieczysław Pyrek.
Animatorzy dbają, aby zajęcia były urozmaicone i nie zabrakło elementów rywalizacji. W czerwcu, oprócz normalnych zajęć animatorzy przygotowali dwie imprezy: Dzień Dziecka i Mini Mistrzostwa EURO 2012.
1 i 2 czerwca na boisku Orlik odbył się Dzień Dziecka. Zorganizowanych zostało wiele ciekawych konkurencji m.in.: biegi wokół Orlika, żonglerka piłką nożną, koszykówka - celność rzutów, podciąganie się na drążku, strzały do małej bramki , pompki, strzały kijem hokejowym do małej bramki, tenis stołowy. W imprezach wzięło udział ok. 70 dzieci i młodzieży.  Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.
Natomiast 19 czerwca odbyły się Mini Mistrzostwa EURO 2012 w piłce nożnej.  W zawodach wzięły udział 6 – osobowe drużyny (roczniki 1999). Drużyny losowały wylosowały sobie kraje, które będą reprezentować. Zawody wygrała drużyna Grecji.
Animatorzy zadbają, aby podczas wakacji nie zabrakło ciekawych zajęć i imprez dla tych, którzy niestety nie mogą wyjechać.

Serdecznie zapraszamy na Orlika!