Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Piątek, 14 wrzesień 2012

Już po raz trzeci młodzi piłkarze mogli zmierzyć się w III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Turniej odbył się 5 września na boisku Orlik przy Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym.

Zainteresowanie turniejem było bardzo duże i jak podkreśla organizator turnieju Józef Szabowski (na co dzień animator na boisku Orlik) przerosło jego oczekiwania i nie spodziewał się aż takiego zainteresowania turniejem. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 12 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych 10 – 11 lat (7 drużyn) i 12 – 13 lat (5 drużyn).  Dzieciom dopingowali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i znajomi. Nie zabrakło również miłośników piłki nożnej oraz lokalnych sportowców.

W grupie młodszej zwyciężyła drużyna KP IV Brzeg Dolny w składzie: Dawid Nowak, Kamil Fryc, Patryk Mil, Dominik Kaczmarek, Kamil Czochoń oraz Łukasz Tkaczyk. W grupie starszej  zwyciężyła grupa „Manchester City” w składzie: Konrad Zimny, Krzysztof Witiak, Mateusz Jurków, Paweł Podlaszczak, Marcin Cygan, Maciej Posłuszny.

Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy oraz drobne upominki od Powiatu Wołowskiego.

Głównym celem turnieju jest promowanie rywalizacji fair play, sportowej aktywizacji dzieci, młodzieży, lokalnej społeczności oraz mobilizacja do organizowania różnych działań sportowych na obiektach typu Orlik.

Rozgrywki były eliminacjami gminnymi, najlepsze drużyny zostaną zaproszone na rozgrywki wojewódzkie zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Szkolny Związek Sportowy:

• 19.09-25.09 – eliminacje wojewódzkie (turnieje na wybranych Orlikach),
  • 29.09-07.10 – finały wojewódzkie,
  • 10-13.10 – finał ogólnopolski w Warszawie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!