Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

71 km niezwykłej rowerowej przygody

Poniedziałek, 10 wrzesień 2012

Angielski dżentelemen Phileas Fogg potrzebował 80 dni aby okrążyć świat, my potrzebowaliśmy 9 godzin aby rowerami objechać niezwykłe obszary naszego Powiatu. Rajd współorganizowany był przy pomocy Fundacji „Centrum Spotkań i Dialogu” z Krzydliny Małej, Towarzystwa Turystyki Rowerowej „CROSS” z Wołowa oraz Harcerskiej Organizacji „CICHOCIEMNI” z Brzegu Dolnego.
Tegoroczna III już edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego wystartowała ze Starostwa Powiatowego w kierunku Piotroniowic, następnie Łososiowic, Pogalewa Małego, wałem przy Odrze. W Jodłowicach obyła się słodka prelekcja o pasiekach, pszczołach i miodzie. Połowa rajdu wraz z piknikiem miała miejsce w urokliwym zakątku leśnym na wysokości Godzięcina. Po pikniku pełni sił uczestnicy rajdu skierowali się na Mikorzyce, Straszowice a następnie Golinę i do Wołowa.
W rajdzie uczestniczyło ponad 100 uczestników, najmłodsi to dwaj 3-letni chłopcy, dzielnie znoszący długi 71 km dystans powiatowej podróży. W zabawie brali udział nie tylko mieszkańcy naszego powiatu, na szlaku spotkaliśmy osoby z Wrocławia, Bolesławca oraz Zgorzelca, które nie po raz pierwszy zwiedzają nasze strony. Zapaleńcy rowerowi w połowie drogi mieli okazję na wspólny posiłek oraz zebranie sił na kolejne trudy podróży, była okazja do poznania się, uczestniczenia w ciekawych konkursach oraz wygrywania ciekawych nagród (nagrody między innymi zostały ufundowane przez Pana Bogdana Witiaka właściciela sklepu rowerowego Boss z Brzegu Dolnego).
Jesteśmy zadowoleni z przebiegu rajdu oraz niezwykłej, rosnącej z roku na rok frekwencji rowerzystów w naszym powiecie.
Na ogromne podziękowania zasługują Harcerska Organizacja „CICHOCIEMNI” z Brzegu Dolnego, która odpowiedzialna była za zabezpieczenie medyczne rajdu i nie tylko, Powiatowa Policja, która zabezpieczała odcinki dróg powiatowych i wojewódzkich, które przecinali rowerzyści oraz Nadleśnictwo Oborniki Śląskie, które odpowiedzialne było za przygotowanie ogniska oraz terenu odpoczynku.
Dziękujemy wszystkim uczesnikom za niezwykłą zabawę oraz zapraszamy na rajd w przyszłym roku :)