Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

71 km niezwykłej rowerowej przygody

Poniedziałek, 10 wrzesień 2012

Angielski dżentelemen Phileas Fogg potrzebował 80 dni aby okrążyć świat, my potrzebowaliśmy 9 godzin aby rowerami objechać niezwykłe obszary naszego Powiatu. Rajd współorganizowany był przy pomocy Fundacji „Centrum Spotkań i Dialogu” z Krzydliny Małej, Towarzystwa Turystyki Rowerowej „CROSS” z Wołowa oraz Harcerskiej Organizacji „CICHOCIEMNI” z Brzegu Dolnego.
Tegoroczna III już edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego wystartowała ze Starostwa Powiatowego w kierunku Piotroniowic, następnie Łososiowic, Pogalewa Małego, wałem przy Odrze. W Jodłowicach obyła się słodka prelekcja o pasiekach, pszczołach i miodzie. Połowa rajdu wraz z piknikiem miała miejsce w urokliwym zakątku leśnym na wysokości Godzięcina. Po pikniku pełni sił uczestnicy rajdu skierowali się na Mikorzyce, Straszowice a następnie Golinę i do Wołowa.
W rajdzie uczestniczyło ponad 100 uczestników, najmłodsi to dwaj 3-letni chłopcy, dzielnie znoszący długi 71 km dystans powiatowej podróży. W zabawie brali udział nie tylko mieszkańcy naszego powiatu, na szlaku spotkaliśmy osoby z Wrocławia, Bolesławca oraz Zgorzelca, które nie po raz pierwszy zwiedzają nasze strony. Zapaleńcy rowerowi w połowie drogi mieli okazję na wspólny posiłek oraz zebranie sił na kolejne trudy podróży, była okazja do poznania się, uczestniczenia w ciekawych konkursach oraz wygrywania ciekawych nagród (nagrody między innymi zostały ufundowane przez Pana Bogdana Witiaka właściciela sklepu rowerowego Boss z Brzegu Dolnego).
Jesteśmy zadowoleni z przebiegu rajdu oraz niezwykłej, rosnącej z roku na rok frekwencji rowerzystów w naszym powiecie.
Na ogromne podziękowania zasługują Harcerska Organizacja „CICHOCIEMNI” z Brzegu Dolnego, która odpowiedzialna była za zabezpieczenie medyczne rajdu i nie tylko, Powiatowa Policja, która zabezpieczała odcinki dróg powiatowych i wojewódzkich, które przecinali rowerzyści oraz Nadleśnictwo Oborniki Śląskie, które odpowiedzialne było za przygotowanie ogniska oraz terenu odpoczynku.
Dziękujemy wszystkim uczesnikom za niezwykłą zabawę oraz zapraszamy na rajd w przyszłym roku :)

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 26
odwiedziny: 11730330

Informacja o finansowaniu projektu