Wydrukuj artykuł

Forum Zawodoznawcze w ZSZ w Brzegu Dolnym

Piątek, 16 listopad 2012

W ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II w Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym 13 listopada 2012 r. odbyło się forum zawodowe. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie  ZSZ w Brzegu Dolnym, ZSZ w Wołowie, ZSZ im T. Kościuszki w Wołowie i ZSS nr 4 w Wołowie, z branży handlowo-usługowej i ekonomicznej.
Podczas prelekcji przygotowanych przez przedstawicieli Zakładów Chemicznych PCC ROKITA SA, właścicielkę salonu fryzjerskiego Claudia z Brzegu Dolnego, pracowników Starostwa Powiatowego w Wołowie i Banku Zachodniego WBK oddział w Brzegu Dolnym, we współpracy z Dolnośląską Szkołą Wyższą  we Wrocławiu, młodzież mogła zapoznać się ze strukturą organizacyjną przedsiębiorstw i instytucji, oczekiwaniami pracodawców wobec  pracownika, ścieżkami kariery, m.in. w zawodzie operator urządzeń przemysłu chemicznego czy technik ekonomista. W drugiej części forum uczniowie wzięli udział w warsztatach, przygotowanych przez pracowników Młodzieżowego Biura Karier w Brzegu Dolnym, Biura Karier przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Brzegu Dolnego oraz nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym, poświęconych m.in. planowaniu kariery, przygotowywaniu dokumentów rekrutacyjnych, poruszaniu się na rynku pracy czy walce ze stresem.
Współczesny rynek pracy poszukuje solidnie wykształconych pracowników, chętnie uzupełniających swoje kwalifikacje, przedsiębiorczych i odpowiedzialnych.  Fora zawodowe zacieśniają współpracę szkół z lokalnymi przedsiębiorstwami, instytucjami  i uczelniami wyższymi, pozwalają na wymianę doświadczeń, dzięki której uczeń będzie potrafił lepiej zaplanować swoją karierę zawodową. Już na wiosnę kolejne forum organizowane przez ZSZ w Brzegu Dolnym, tym razem dla branży informatycznej! Mamy nadzieję, że będzie się ono  cieszyło tak samo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów jak i lokalnych przedsiębiorstw.

Agnieszka Świerkowska - Gembara
lider projektu MKZ II w ZSZ w Brzegu Dolnym