Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Ruszyła Szlachetna Paczka edycja 2012

Wtorek, 27 listopad 2012

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze, wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!
Celem głównym SZLACHETNEJ PACZKI 2012 roku jest zaangażowanie 7200 wolontariuszy i 150 000 darczyńców we współtworzenie mądrej pomocy dla 11 900 rodzin w potrzebie w całej Polsce. Taka symbioza pozwala na stworzenie warunków do wzrastania, czyli rozwoju i wydobywania z ludzi tego, co najpiękniejsze. Dzięki Paczce każdy ma szansę na zmianę. Mądra pomoc, wzrastanie i współtworzenie to idee, którymi kierują się organizatorzy w realizacji projektu SZLACHETNEJ PACZKI.

Wolontariusze spotykają się z potrzebującymi rodzinami i diagnozują ich sytuację, a następnie włączają do projektu tylko te rodziny, co do których mają pewność, że pomoc może być dla nich inspiracją do zmiany. Paczka to nie tylko konkretna pomoc materialna, to przede wszystkim impuls do działania. Ważne jest, aby każdy człowiek zaangażowany w projekt odkrywał swoją wartość, potencjał i nowe możliwości, a potem chciał dzielić się tym z innymi. Wzrastanie wymaga wysiłku, uważności i pracy nad sobą, jest pokonywaniem własnych słabości i barier dla siebie i dla innych. Wolontariusze, często po raz pierwszy w życiu, spotykają się z trudnym światem biedy, darczyńcy przygotowują dla nieznajomych pomoc o wartości prezentu, a potrzebujące rodziny opowiadają o problemach obcym ludziom. Każda osoba jest ważną i niepowtarzalną częścią Paczki. Każdy ma do zrobienia coś wyjątkowego. Ponadto ma prawo do współdecydowania i kształtowania projektu. To jest wspólne i świadome realizowanie idei mądrej pomocy!

W tym roku ta ogólnopolska akcja SZLACHETNEJ PACZKI jak zawsze realizowana jest na terenie naszego powiatu, a Brzeg Dolny - będzie miejscem, w którym znajduje się magazyn tego rejonu. Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki można odnaleźć dokładne opisy rodzin z naszego okręgu, których sytuacja materialna jest dramatyczna. Są to rodziny skromne, przyzwyczajone do dawanie sobie w życiu rady samodzielnie.
Mamy nadzieję, że jak w ubiegłym roku w akcję zaangażują się wszyscy ludzie dobrej woli, dla których ludzkie cierpienie nie jest obojętne. Szlachetna Paczka stwarza bardzo dobrą okazję, by przekonać się, że rzeczywiście „dając – otrzymujemy”.

 

Zachęcamy do włączenia się do akcji!!!

 

http://www.szlachetnapaczka.pl

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 17
odwiedziny: 11336854

Informacja o finansowaniu projektu