Wydrukuj artykuł

Wysoki poziom naszych geodetów

Wtorek, 12 marzec 2013

Dnia 23 lutego 2013 r. na IV OTWARTYCH MISTRZOSTWACH GEODETÓW DOLNEGO ŚLĄSKA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ PO RAZ PIERWSZY ZAGRAŁA DRUŻYNA GEODETÓW ZIEMI WOŁOWSKIEJ. Turniej odbył się w Trzebnicy.

Organizatorem imprezy był Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich Wrocław, Koło Terenowe Ziemi Trzebnickiej, którego przewodniczącym i zarazem organizatorem tegorocznych mistrzostw jest geodeta Tomasz Gierczak. Patronat na imprezą objął Geodeta Województwa Dolnośląskiego Robert Pajkert oraz Starosta Trzebnicki Robert Adach.
Do Trzebnicy przybyło 9 drużyn APGEO.PL z Wrocławia, GLOBGEO Legnica, GEO Inwest Legnica, GEO-JAR z Wrocławia, GEODETH Wrocław, DBGiTR Wrocław oraz drużyny z Trzebnicy, Wołowa i Strzelina. Nasz powiat reprezentowało 6 geodetów, Rafał Kauf, Jacek Kosmalski, Kamil Wasiński, Paweł Kotwicki, Kamil Grad, Marek Wnęk oraz wierny kibic Artur Kosmalski.

Mistrzostwa rozegrane były na dwóch salach, systemem każdy z każdym. Następną serią rozgrywek była walka o półfinał. Zwycięskie drużyny rozegrały mecze o finał.
Pierwsza grupa, do której trafił nasz zespół grała w Powiatowym Zespole Szkół nr1  przy ul. Wojska Polskiego, do tej silnej grupy trafiły jeszcze drużyny z Trzebnicy, Geoinwest Legnica i Geodeth Wrocław.
Było bardzo ciężko przeciwnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom gry, na szczęście, po ciężkich bojach udało nam się wyjść z grupy. Dotarliśmy do ćwierćfinałów,
które rozegrane zostały w Powiatowym Zespole Szkół nr2  przy ul. Żeromskiego.
Niestety mecz ćwierćfinałowy okazał się naszym ostatnim meczem, trafiliśmy jak się później okazało na Mistrzów - APGEO.PL z Wrocławia. W meczu ćwierćfinałowym to my pierwsi pokazaliśmy Mistrzom jak zdobywa się gole. Pierwszego gola dla naszej drużyny zdobył Jacek Kosmalski. Dalsze minuty meczu okazały się dla nas mniej szczęśliwe, inicjatywę przejęli przyszli Mistrzowie. Mecz skończył się wynikiem 1 : 7.
Do półfinału rozgrywek zakwalifikowali się: Glob Geo i Geoinwest  z Legnicy, APGEO.PL z Wrocławia i drużyna z Trzebnicy.
Mecz finałowy rozegrały pomiędzy sobą APGEO.PL z Wrocławia i Glob Geo z Legnicy.
Mistrzami zostali APGEO.PL z Wrocławia, natomiast dalsze miejsca odpowiednio zajęli GLOBGEO Legnica, drużyna z Trzebnicy, GEO Inwest Legnica. My jako Geodeci Ziemi Wołowskiej uplasowaliśmy się na V pozycji.
Zwycięzcy oprócz Pucharu Mistrzostw, otrzymali także roczną licencję programu C-GEO.  Natomiast wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały upominki od sponsorów, którymi w tym roku byli: SoftLine, Geotronic, Leica Geosystem, TPI, Real oraz Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych.
Naszą drużynę wsparli finansowo firmy CHEMIX Wołów, Terbud, USŁUGI GEODEZYJNE Inwar Jarosław Lipiński, USŁUGI GEODEZYJNE Krzysztof Malinowski, USŁUGI GEODEZYJNE Marek Sinkowski.  Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Wołowie za udostępnienie strojów dla całej drużyny, w których godnie reprezentowaliśmy powiat.
Obiecujemy, że na przyszłe mistrzostwa postaramy się jeszcze lepiej.

Kapitan drużyny Rafał Kauf