Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Nietypowe szkolenie

Wtorek, 12 marzec 2013

„Przygotowanie podmiotów leczniczych na potrzeby obronne państwa we współpracy z administracją samorządową” – pod takim hasłem w Kompleksie Hotelowo-Sportowym w Brzegu Dolnym odbyło się dwudniowe szkolenie zorganizowane przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki oraz Starostwo Powiatowego w Wołowie.

Od 7 do 8 marca kierownicy oraz pracownicy podmiotów leczniczych oraz starostw powiatowych realizujący zadania z zakresy spraw obronnych mieli okazję poznać walory turystyczne powiatu wołowskiego, usłyszeć o największych awariach i kataklizmach na terenie powiatu oraz sposobach ich rozwiązania, była również okazja do dyskusji na temat strategii obronnych.

Najciekawszym punktem szkolenia były ćwiczenia sił straży pożarnej i policji, które stały się atrakcją nie tylko dla uczestników szkolenia, ale również dla wszystkich chętnych  obserwatorów. Organizatorzy upozorowali atak terrorystyczny, w którym nieznani sprawcy podłożyli ładunek wybuchowy na terenie ośrodka, a uciekając z miejsca zdarzenia, podpalili dwa samochody. Zadaniem służb obronnych było zabezpieczenie dróg dojazdowych do miejsca zdarzenia, ewakuacja pracowników i gości z budynku hotelu, pościg za sprawcami, detonacja ładunku wybuchowego oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Na szczęście sprawcy zostali schwytani, pożar ugaszony, a materiał wybuchowy rozbrojony i zabezpieczony.

 

 

 

 

 

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 17
odwiedziny: 10784011

Informacja o finansowaniu projektu