Wydrukuj artykuł

Coraz bliżej końca – konsultacje RPO na finiszu

Środa, 27 listopad 2013

Do listy miejscowości, w których odbyły się spotkania konsultacyjne projektu nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, dołączył Wołów. Podczas spotkania konsultacyjnego w dniu 26 listopada 2013 r. w Sali sesyjnej Starostwa powiatowego z mieszkańcami, przedstawicielami lokalnych władz oraz organizacji pozarządowych spotkał się Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec.

 

Wołów obok Środy Śląskiej oraz Żmigrodu zyskał znacząco dzięki otwarciu mostu na Odrze w Brzegu Dolnym. Jego budowa to ogromne przedsięwzięcie inwestycyjne współfinansowane przez budżet Województwa Dolnośląskiego, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i lokalne samorządy. Wartość całej inwestycji to ponad 172 miliony złotych, z czego 84 miliony dofinansowała Unia Europejska. Konsultacje były okazją do przedyskutowania kolejnych projektów, które dzięki środkom unijnym mogą w przyszłości zwiększyć atrakcyjność tej części regionu.


Dolny Śląsk na lata 2014-2020, otrzyma na wsparcie rozwoju regionalnego ok. 2 mld 19 mln euro. Będą to znacznie większe środki niż w obecnej perspektywie na lata 2007-2013. Dla tych, którzy z różnych względów nie mogli wziąć udziału w spotkaniach na stronie http://www.konsultacje.rpo.dolnyslask.pl/ znajduje się formularz konsultacyjny, poprzez który można zgłaszać swoje uwagi do nowego RPO.

 

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl

 

Zapraszamy na nasz kanał na youtube do obejrzenia filmu ze spotkania