Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Oficjalnie otwarto kolejną Schetynówkę w powiecie

Piątek, 07 listopad 2014

Jedną z większych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Wołowski w 2014 roku była przebudowa drogi powiatowej nr 1286D na odcinku Wołów – Krzydlina Mała. W ramach narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych udało się wyremontować odcinek drogi powiatowej o długości 7,4 km za około 4,8 mln zł. Partnerami Powiatu Wołowskiego w partycypacji kosztów było Nadleśnictwo Wołów oraz Gmina Wołów.

5 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej drogi, w uroczystości uczestniczyli Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Aleksander Marek Skorupa, oraz partnerzy, którzy współfinansowali inwestycję, tj. Powiat Wołowski, Gmina Wołów oraz Nadleśnictwo Wołów.