Wydrukuj artykuł

Oficjalnie otwarto nowo wyremontowany budynek Szpitala

Środa, 12 listopad 2014

Budynek Szpitala w Wołowie został wyremontowany dzięki zaangażowaniu finansowemu Powiatu Wołowskiego, 10 listopada odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego budynku opieki zdrowotnej, pamiątkową wstęgę przecięli Sławomir Piechota Poseł na Sejm RP, Jarosław Duda Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Aleksander Marek Skorupa Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Marek Gajos Starosta Wołowski.

 

Bezpieczeństwo oraz łatwy dostęp do opieki medycznej, były głównym powodem decyzji Powiatu Wołowskiego o przystąpieniu do generalnego remontu Szpitala w Wołowie. Inwestycja kosztowała powiat około 1 miliona złotych.

Większość mieszkańców powiatu z niepokojem spoglądało na wygląd naszego wołowskiego szpitala przy ulicy Inwalidów Wojennych, który przez ponad 30 lat nie był remontowany. Stary, nieszczelny dach oraz odrywająca się elewacja, stanowiły poważne zagrożenie bezpieczeństwa osób przebywających w pobliżu budynku, nie wspominając o estetyce. Przez dziesiątki lat budynek niszczał, kolejne samorządy zastanawiały się nad różnymi rozwiązaniami, pojawił się nawet pomysł likwidacji szpitala. Na szczęście do tego nie doszło, za sprawą racjonalnych decyzji udało się sukcesywnie krok po kroku dokonać koniecznej modernizacji obiektu przy wykorzystaniu pieniędzy publicznych. Dziś mieszkańcy powiatu, i nie tylko, mogą bezpiecznie korzystać z usług medycznych szpitala, dodatkowo jest to kolejny obiekt budowlany, który zachwyca architekturą.