Wydrukuj artykuł

Przede wszystkim dobro pacjentów

Piątek, 07 listopad 2014

 

Bezpieczeństwo oraz łatwy dostęp do opieki medycznej, były głównym powodem decyzji Powiatu Wołowskiego o przystąpieniu do generalnego remontu Szpitala w Wołowie oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Obie inwestycje kosztowały powiat około 1,1 miliona złotych.

 

Większość mieszkańców powiatu z niepokojem spoglądało na wygląd naszego wołowskiego szpitala przy ulicy Inwalidów Wojennych. Stary, nieszczelny dach oraz odrywająca się elewacja, stanowiły poważne zagrożenie bezpieczeństwa osób przebywających w pobliżu budynku, nie wspominając o estetyce. Przez dziesiątki lat budynek niszczał, kolejne samorządy zastanawiały się nad różnymi rozwiązaniami, pojawił się nawet pomysł likwidacji szpitala. Na szczęście do tego nie doszło, za sprawą racjonalnych decyzji udało się sukcesywnie krok po kroku dokonać koniecznej modernizacji obiektu przy wykorzystaniu pieniędzy publicznych. Dziś mieszkańcy powiatu, i nie tylko, mogą bezpiecznie korzystać z usług medycznych szpitala, dodatkowo jest to kolejny obiekt budowlany, który zachwyca architekturą.

 

Nasze społeczeństwo starzeje się, coraz więcej seniorów wymaga stałej opieki geriatrycznej, taki rodzaj usług oferuje między innymi Zakład Opiekuńczo-Leczniczy mieszczący się w Wołowie przy ulicy Inwalidów Wojennych. W ostatnim czasie dzięki zaangażowaniu Powiatowego Centrum Medycznego w Wołowie oraz Starostwa Powiatowego w Wołowie udało się wyremontować elewację budynku oraz zamontować baterie słoneczne do ogrzewania wody użytkowej.

 

Wszystkie wymienione działania są mocnym dowodem na to, iż samorząd powiatowy poważenie traktuje temat ochrony zdrowia oraz dobro pacjentów.

 

10 listopada Starosta Wołowski zaprasza mieszkańców na uroczystość z okazji zakończenia powiatowych inwestycji dotyczących remontu Szpitala oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wołowie. Impreza odbędzie się w parku przy szpitalu od godziny 12:00. Gorąco zapraszamy!

 

Szpital przed remontem

 

Szpital po remoncie

 

 

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy po remoncie