Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Wyróżnienie dla powiatu wołowskiego

Czwartek, 06 listopad 2014

Wyróżnienie dla powiatu wołowskiego realizującego projekt „Kompleksowy system doskonalenia nauczycieli drogą do sukcesu szkół powiatu wołowskiego”

Powiat Wołowski jako jeden z pierwszych powiatów w Polsce rozpoczął z dniem 1 stycznia 2013 r. realizację projektu „Kompleksowy system doskonalenia nauczycieli drogą do sukcesu szkół powiatu wołowskiego”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół.

Działania, które podejmowane były w ramach projektu, realizowanego pod względem merytorycznym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie, zakrojone były na szeroką skalę. Instytucja Pośrednicząca II Stopnia Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie docenił jakość realizowanego projektu w powiecie wołowskim oraz wyróżnił ogólnopolskie zaangażowanie zespołu projektowego w zakresie wdrażania nowego modelu doskonalenia nauczycieli w Polsce i zgłosił projekt „Kompleksowy system doskonalenia nauczycieli drogą do sukcesu szkół powiatu wołowskiego” do VIII edycji konkursu pt. „DOBRE PRAKTYKI EFS 2014”.

Konkurs organizowany jest przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju, odpowiedzialnego za wdrażanie środków europejskich w Polsce w latach 2007-2014. Samo zgłoszenie projektu jest dla całego zespołu ogromnym wyróżnieniem, zważywszy na fakt, że projekt powiatu wołowskiego, jako jedyny, został zgłoszony do konkursu przez ORE/IP2.

Ideą konkursu „Dobre Praktyki EFS” jest wskazanie przykładów modelowych projektów realizowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, które wyróżniają się na tle innych pod względem takich istotnych elementów jak: efekty realizacji, trwałość wyników i stopień korzyści wynikających ze wsparcia grupy docelowej. Elementami, na które zwrócono uwagę podczas zgłoszenia projektu powiatu wołowskiego do konkursu były: cele projektu, sposób zdiagnozowania potrzeb grupy docelowej, charakterystyka tej grupy, opis podejmowanych działań w projekcie, dobór narzędzi wsparcia, podjęte działania informacyjno-promocyjnych oraz efekty realizacji projektu i ich trwałość.

Nagrodą w konkursie „Dobre praktyki EFS 2014” jest otrzymanie tytułu „Najlepsza inwestycja w człowieka”, statuetka, dyplom oraz udział dwóch reprezentantów każdego laureata konkursu w wyjeździe studyjnym do jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, realizującego wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nagrodzone i wyróżnione projekty zostaną dodatkowo zaprezentowane w publikacji książkowej wydanej przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, a także będą przedstawione na stronie internetowej www.efs.gov.pl i www.roefs.pl.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca grudnia 2014 r.

Kinga Jelec

Specjalista ds. promocji