Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Spotkanie Pary Prezydenckiej z kobietami - liderkami

Poniedziałek, 03 listopad 2014

W dniu 16 października br. W Pałacu Prezydenckim  w Warszawie odbyło się spotkanie Pary Prezydenckiej z  kobietami-liderkami  startującymi w wyborach samorządowych. Powiat Wołowski reprezentowały Wanda Hańska  z Krzelowa i Iwona Koliczko z Wołowa, tworząc jednocześnie 13-osobową delegację reprezentującą Dolny Śląsk.  Jak wynika z relacji naszych reprezentantek wizyta oprócz uroczystego charakteru miała  również ogromne znaczenie merytoryczne, przygotowujące kobiety do startu w zbliżających się wyborach. W Pałacu Prezydenckim odbyły się warsztaty i panele dyskusyjne prowadzone przez kobiety  z ogromnym doświadczeniem samorządowym i życiowym. Obie Panie są absolwentkami Szkoły Liderów Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności i działają a rzecz swojego lokalnego środowiska. Pani Wanda Hańska na co dzień jest Prezeską Stowarzyszenia  „Jezierzyca” i działa na rzecz rozwoju  swojej lokalnej społeczności wiejskiej, jest również  radną gminy Wińsko i obecnie również ubiega się ponownie o mandat radnej gminnej . Natomiast  Iwona Koliczko jest prezeską  fundacji „Złote Psy „ w Wołowie, działa na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, jest radną powiatową mijającej kadencji  i również w tegorocznych wyborach samorządowych ubiega się o mandat radnej powiatowej.