Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Mili goście

Czwartek, 09 lipiec 2015

W ramach XVIII akcji pn. „Dzieci z Kresów Gośćmi Piastowskiej Ziemi Dolnośląskiej” 30 osobowa grypa dzieci z Ukrainy oraz Białorusi 2 lipca odwiedziła powiat wołowski

Gości przywitali Starosta Wołowski Maciej Nejman oraz Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura. Dzieci mogły zwiedzić Wołów i zapoznać się z jego historią. Na wszystkie pytania dotyczące Wołowa, powiatu czy historii odpowiadali włodarze. Następnie grupa udała się do Krzydliny Wielkiej, gdzie na zaproszenie Stowarzyszenia Mieszkańców Krzydliny Wielkiej „KREDA” brała udział w warsztatach rękodzielniczych oraz zwiedziła Pasiekę Miodową „Przystań”

Po południu dzieci gościły w Lubiążu, gdzie mogły popływać motorówkami po Odrze, zobaczyć klasztor oraz spędzić miło czas na pikniku. Dzień był pełen wrażeń i mamy nadzieję, że nasi goście będą nas długo wspominać.

Te wszystkie atrakcje nie byłyby możliwe do zrealizowania gdyby nie zaangażowanie wspaniałych osób. Dziękujemy Pani Wioletcie Krakowskiej Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Krzydliny Wielkiej „KREDA”, Radnej Powiatu Wołowskiego za zaproszenie i przeprowadzenie warsztatów rękodzielniczych, Państwu Janinie i Piotrowi Łabudom właścicielom Pasieki Miodowej „Przystań” za gościnę oraz wspaniałe miodowe upominki, Państwu Dorocie i Marianowi Szpakom za przygotowanie pikniku nad Odrą i zapewnienie pozostałych atrakcji w Lubiążu.

Projekt pn. „Dzieci z Kresów Gośćmi Piastowskiej Ziemi Dolnośląskiej” realizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” w Legnicy, kierowane przez Tadeusza Samborskiego (Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego) przy współpracy Powiatu Legnickiego. W ramach wakacyjnego pobytu dzieci odwiedzają różne miejscowości Dolnego Śląska, zwiedzają zabytki oraz uczą się o polskiej historii.