Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Uwaga na oszustów

Czwartek, 12 listopad 2015

W ostatnim czasie pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników TAURON, którzy próbują wyłudzić opłaty za naprawy i wymiany legalizacyjne liczników energii elektrycznej.

Ostrzegam przed nieuczciwymi praktykami. Przypominam, że wymiana, legalizacja, czy serwis liczników energii elektrycznej są bezpłatne i nie powodują zmian w warunkach aktualnej umowy o dostawę energii realizowanej przez spółkę TAURON.

TAURON Dystrybucja S.A. jest jedynym właścicielem liczników energii elektrycznej, które znajdują się na elementach sieci energetycznej, do której przyłączone są gospodarstwa domowe na obszarze działania TAURON Dystrybucja. Wyłącznie pracownicy TAURON lub osoby upoważnione mają prawo do legalizacji i sprawdzenia działania liczników. Ingerencja w licznik energii elektrycznej lub inne elementy układu pomiarowego przez osoby do tego nieuprawnione stanowi naruszenie przepisów prawa.

Ważne informacje:

  1. Wymiana, legalizacja, czy serwis liczników energii elektrycznej są bezpłatne.
  2. Wymiana, legalizacja, czy serwis liczników energii elektrycznej nie powodują zmian
    w warunkach aktualnej umowy o dostawę energii.
  3. Elektromonterzy dokonujący wymiany lub sprawdzenia licznika energii elektrycznej posiadają identyfikator z imieniem, nazwiskiem i specjalnym niepowtarzalnym numerem oraz numerowaną legitymację służbową.
  4. Klient ma prawo do sprawdzenia legitymacji służbowej pracownika – jeżeli cokolwiek wzbudza wątpliwości, dane elektromontera można sprawdzić dzwoniąc na Infolinię 800 889 909 lub 32 606 0 606. Można również zgłosić ten fakt policji.

(Powiatowy Rzecznik Konsumentów)

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 25
odwiedziny: 10882152

Informacja o finansowaniu projektu