Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Młodzi logistycy w PCC Intermodal S.A.

Poniedziałek, 30 listopad 2015

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE LOGISTYKÓW W PCC INTERMODAL S.A.-TERMINAL KONTENEROWY W BRZEGU DOLNYM

 

W dniu 18 listopada 2015 r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza do PCC Intermodal S.A. Terminal Kontenerowy w Brzegu Dolnym, uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy III technik logistyk z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Wołowie.

 

Młodzież przywitał Dyrektor Terminalu PCC Brzeg Dolny Dyrektor, Pan Jarosław Bednarz oraz Kierownik Sekcji Terminalowej, Pan Tomasz Grabowski. Pierwszym etapem zwiedzania firmy była konferencja, na której Pan Jarosław Bednarz, zapoznał młodzież z tematyką wycieczki, przedstawił podstawowe informacje o terminalu, historię, lokalizację oraz zakres działalności firmy, która obejmuje organizowanie transportu intermodalnego towarów w kontenerach, skoordynowanych z transportem drogowym. Dolnobrzeski Terminal Kontenerowy jest jednym z najnowszych, największych i wiodących terminali w Polsce, który został niedawno oficjalnie otwarty.

 

Przewodnikiem po Terminalu był Pan Tomasz Grabowski, który oprowadził logistyków po terminalu i placu kontenerowym z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Młodzież miała okazje przyjrzeć się pracom przeładunkowym, pracę operatorów sterujących manewrami maszyn na placu kontenerowym, planistów pracujących nad właściwym załadunkiem i rozładunkiem kontenerów oraz właściwym umieszczeniem kontenerów na placu. Tutaj można było posłuchać interesującego wykładu przewodnika, który dokładnie wyjaśnił, jak przebiega cała operacja na poszczególnych stanowiskach. Bardzo ciekawie opowiadał o pracy maszyn i urządzeń wykorzystywanych przez terminal przy pracy załadunkowej i przeładunkowej, parametrach, tonażach, udźwigach i możliwościach infrastruktury.

 

Wycieczka była bardzo udana, młodzież poznała w praktyce, nie znane dotąd stanowiska robocze i specyfikę pracy. Zobaczyła potężne i skomplikowane urządzenia oraz maszyny przeładunkowe i manipulacyjne, ale przede wszystkim miała okazję poznać potężny zakład i jego charakter związany z gospodarką kolejową i drogową, zakład, który cały czas się rozwija, i w którym tworzone są nowe miejsca pracy. Wielu z uczniów chciało by tu wrócić, ale już nie w roli zwiedzającego, ale być może w przyszłości pracownika tego przedsiębiorstwa. Imprezy wyjazdowe zawodoznawcze to bardzo cenne lekcje dzięki, którym młodzież poznaje charakter przyszłego zawodu. Wycieczka ta była doskonałą okazją do wykorzystania w praktyce zagadnień transportowych, spedycyjnych i logistycznych, które młodzież  poznaje na zajęciach lekcyjnych.

 

Organizatorzy i opiekunowie wycieczki:

Barbara Paszkiewicz – nauczyciel przedmiotów logistycznych w CKZiU

Barbara Żeliźniak – Kierownik szkolenia praktycznego w CKZiU

 

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 29
odwiedziny: 10882029

Informacja o finansowaniu projektu