Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Niezwykła Kraina

Sobota, 12 wrzesień 2020

Wczorajszy dzień był wyjątkowy dla podopiecznych Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Wołowie. To właśnie wczoraj uroczyście otwarto ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczo-wychowawczy „Niezwykła Kraina” w Wołowie. Ze wsparcia będzie tam korzystać blisko 100 osób: dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie na budowę placówki pozyskało ponad 7 mln zł.

 

 

Trzypiętrowy nowoczesny budynek będzie pełnił funkcję placówki edukacyjnej, przedszkola integracyjnego, rehabilitacji oraz terapii zajęciowej. Dzięki tej inwestycji osoby niepełnosprawne intelektualnie z terenu powiatu będą mogły korzystać z bogatej oferty i szerokiego wsparcia.
W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele Województwa Dolnośląskiego – Marszałek Cezary Przybylski, Członek Zarządu Województwa Paweł Wybierała, włodarze gmin, radni gminni, powiatowi, darczyńcy, rodzice i opiekunowie podopiecznych ośrodka, a przede wszystkim podopieczni. Władze wykonawcze Powiatu Wołowskiego reprezentował Starosta Janusz Dziarski, Wicestarosta Jarosław Iskra oraz Członek Zarządu Józef Szumilas.
Dzięki podjętej przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych inicjatywie, powstało niezwykłe miejsce dla niezwykłych osób, które jest jednym z niewielu na terenie naszego kraju. Cieszymy się, że i Powiat Wołowski mógł na przestrzeni lat udzielić potrzebnego wsparcia na wielu płaszczyznach.
Zarządowi Stowarzyszenia oraz pracownikom składamy słowa uznania i podziękowania za wykonanie tak wielkiej pracy i oddanie na rzecz osób potrzebujących.

 

 

 


 

 

 

 

 

 


zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 46
odwiedziny: 11760244

Informacja o finansowaniu projektu