Samoobrona

Piątek, 24 luty 2017

Pracownicy ośrodków pomocy społecznej często stają w obliczu różnych zagrożeń wynikających ze specyfiki środowiska, w którym pracują. Ostatnie tragiczne wydarzenia pokazują na jakie niebezpieczeństwa narażone są osoby wykonujące ten zawód. Konieczne jest podjęcie działań zwiększających bezpieczeństwo pracowników pomocy społecznej. W związku powyższym, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wołowie wspólnie z Wydziałem Polityki Społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Komendą Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zorganizowało w dniu 21 lutego 2017 roku szkolenie dotyczące postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych przez pracowników pomocy społecznej. W warsztatach wzięło udział dwadzieścia osiem pań ze wszystkich instytucji naszego powiatu zajmujących się pomocą społeczną. Zajęcia praktyczne poprowadził podinspektor Henryk Tonderys - mistrz świata w Karate Shotokan, który zaprezentował szereg praktycznych metod samoobrony oraz sposobów zachowania się w sytuacjach trudnych. W części teoretycznej warsztatów, swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się z uczestniczkami sierż. Dawid Marczyński - psycholog i negocjator policyjny. Szkolenie to z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa osób niosących pomoc.