Dzień Powiatu Wołowskiego

Poniedziałek, 19 czerwiec 2017

Za nami Dzień Powiatu Wołowskiego. Organizatorzy postarali się, by atrakcji nie zabrakło dla nikogo. Były konkursy, stoiska promocyjne, animacje dla dzieci. Bez ograniczeń można było zwiedzać Zamek Piastowski, oraz podziwiać panoramę naszego miasta z wieży starostwa. Na scenie zaprezentowała się uzdolniona młodzież z naszego powiatu oraz Teatr Westa. Wieczorem zaś do łez rozśmieszył publiczność kabaret „Blade Pojęcie” oraz gwiazda wieczoru  Piotr Szwedes, znany aktor telewizyjny i teatralny.

Tego samego dnia, przed południem, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie, przy wsparciu Powiatu Wołowskiego podsumowała XIV Dolnośląskie Spotkanie Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „A to historia! Z książką na walizkach”. Ta niezwykła akcja rozpoczęła się paradą ulicami Wołowa. Nagrody Starosty Wołowskiego za najciekawsze przebranie trafiły do grupy Magiel z Wąsosza, uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Wołowie oraz gimnazjalistów z Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie.

W południe w Sali Sesyjnej Starosta Powiatowego w Wołowie gościła 70 – osobowa grupa w ramach zorganizowanego przez Województwo Dolnośląskie III Ogólnopolskiego Zjazdu Regionalistów Polskich nad Odrą. Goście mieli okazję obejrzeć krótki film promujący walory Powiatu Wołowskiego, wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej działalności stowarzyszeń kresowych na terenie powiatu wołowskiego oraz współpracy regionalnej i międzynarodowej. Dotychczasową, zagraniczną współpracę podsumował również Starosta Wołowski Maciej Nejman.

O godzinie 15.00 oficjalnie rozpoczął się Dzień Powiatu Wołowskiego. Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Wołowski Maciej Nejman oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wołowskiego Kazimierz Pakulski.

Wręczone zostały nagrody dzieciom i młodzieży biorącym udział w powiatowych konkursach:
„112 – ratuje życie” (była to druga edycja konkursu wojewódzkiego) oraz XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „25 – PSP. Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.  Praca Szymona Stembalskiego, ucznia wołowskiego Liceum Ogólnokształcącego, została również doceniona przez wojewódzką komisję konkursową. Praca Szymona trafiła do ostatniego etapu konkursu. Posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej (KG PSP) odbędzie się 19 czerwca 2017 r. Trzymamy kciuki!

Następnie na scenie zaprezentowała się nasza uzdolniona młodzież. Nie zabrakło śpiewu, tańca, pokazów.

Wieczorem wystąpił kabaret „Blade Pojęcie” oraz gwiazda wieczoru Piotr Szwedes, znany i lubiany aktor telewizyjny i teatralny.

Ogólnie było super! Kto nie był niech żałuje. A kto żałuje, niech przyjdzie za rok!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W imieniu Zarządu Powiatu Wołowskiego składam serdeczne podziękowania za obecność i pomoc w organizacji Dnia Powiatu Wołowskiego :

Wołowskiemu Ośrodkowi Kultury, Zespołowi Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym, Zespołowi Szkół Specjalnych w Lubiążu i przyjaciołom szkoły, Zespołowi Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespołowi Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym, Liceum Ogólnokształcącemu im. M. Kopernika w Wołowie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie, Powiatowemu Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Wołowie, Powiatowemu Ośrodkowi Wsparcia – Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Wołowie, Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzydliny Wielkiej oraz Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Białawy i Białawy Małe.

Maciej Nejman

Starosta Wołowski