Powiatowy Dzień Seniora

Poniedziałek, 13 listopad 2017

Listopad jest miesiącem, w którym obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora, czyli osób które coraz częściej utożsamiane są z entuzjazmem, zaangażowaniem oraz dobrą zabawą. Na terenie powiatu wołowskiego aktywnie działa wiele organizacji zrzeszających seniorów i dla nich właśnie Powiat Wołowski zorganizował 8 listopada Powiatowy Dzień Seniora.

Starosta Wołowski Maciej Nejman życzył wszystkim seniorom zdrowia, pozytywnego zaangażowania oraz udanej zabawy, ponieważ mało kto potrafi tak dobrze bawić się jak seniorzy.

Tradycyjnie już, spotkanie odbyło się w murach Zespołu Szkół Zawodowych w Wołowie, gdzie uczniowie przygotowali pyszny poczęstunek oraz zadbali o dobre samopoczucie wszystkich gości. Część artystyczną przygotowali uczestnicy projektu „Kulturalny Senior” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017”, który realizowany był w naszym powiecie od lipca. Zabawne teksty piosenek i skeczy przygotowane przez seniorów bawiły do łez. Uroczystość uświetnił również pokaz tańca towarzyskiego, oczywiście w wykonaniu seniorów. Można też było zobaczyć piękne prace wykonane podczas warsztatów plastycznych.

Jeszcze raz życzymy wszystkim Seniorom wszystkiego co najlepsze, abyście zawsze czuli się młodzi duchem, byli radośni, dbali o siebie i zawsze byli otaczani życzliwością. Dostrzegali piękno wokół siebie, cieszyli się drobiazgami i każdą chwilą.