Inauguracja roku szkolnego

Środa, 12 wrzesień 2018

W poniedziałek 10 września w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej zorganizowało konferencję inaugurującą nowy rok szkolny.

W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy szkół powiatu wołowskiego oraz samorządowcy, na czele ze Starostą Wołowskim Maciejem Nejmanem. Gościem honorowym był Sławomir Nicieja, polski historyk i historyk sztuki, profesor nauk humanistycznych. Profesor z pasją opowiedział o swojej długoletniej fascynacji Kresami i inspiracji, którą czerpie do pisania kolejnych tomów kresowych opowieści. Przedstawił również drogę Polski do odzyskania niepodległości oraz walkę w jej utrzymaniu.

Uczestnicy zapoznali się także z ofertą edukacyjną placówek wchodzących w skład Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie na rok szkolny 2018/2019.