Bezpieczniej w Iwnie

Piątek, 05 kwiecień 2019

W miejscowości Iwno od niedawna działa żłobek. Placówka ta znajduje się przy drodze powiatowej. Mieszkańcy zgłosili konieczność wytyczenia przejścia dla pieszych w pobliżu żłobka. Dziś, Michał Gołąb Wicestarosta Powiatu Wołowskiego, Radny Gminy Wińsko Henryk Sawczyn oraz kierownik ZDP Tadeusz Wróblewski wyznaczyli miejsce, w którym przejście zostanie ulokowane.

„Miejsca takie jak to powinny być odpowiednio oznakowane, tak, by rodzice mogli bezpiecznie odprowadzać swoje pociechy do żłobka czy przedszkola. Poza wymalowaniem pasów na jezdni zostaną również obniżone krawężniki, by wygodnie można było przejechać przez ulicę z wózkiem dziecięcym. Dodatkowo poprosiłem, żeby po obu stronach drogi ustawione zostały znaki ostrzegawcze „uwaga dzieci”. Przejście dla pieszych będzie gotowe jeszcze w tym miesiącu.
Ponadto, rozmawialiśmy również o konieczności zamontowania na drodze krajowej przebiegającej przez Iwno świateł ostrzegawczych informujących kierowców o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych. Niestety dochodzi tutaj do dużej liczby zdarzeń drogowych, dlatego wystąpię do GDDKiA z wnioskiem o montaż takiej sygnalizacji" – podkreślił wicestarosta Michał Gołąb.