Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Powiatowy Dzień Seniora

Piątek, 29 listopad 2019

Listopad jest miesiącem, w którym obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora, czyli osób które coraz częściej utożsamiane są z entuzjazmem, zaangażowaniem oraz dobrą zabawą. Na terenie powiatu wołowskiego aktywnie działa kilka organizacji zrzeszających kilka tysięcy seniorów, i dla nich właśnie powiat zorganizował 27 listopada Powiatowy Dzień Seniora.


Wicestarosta Wołowski Jarosław Iskra życzył wszystkim Seniorom zdrowia, pozytywnego zaangażowania oraz udanej zabawy. Podziękował za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w sprawy osób starszych, oraz za częste spotkania, w których może uczestniczyć. Wspólne rozmowy, zgłaszanie problemów pomoże radnym powiatowym wypracowywać działania, które wpłyną na poprawę życia osób starszych.
Do życzeń przyłączył się również Przewodniczący Rady Powiatu Wołowskiego Janusz Kawalec, który podkreślił, ważną społeczną rolę, jaką pełnią osoby starsze w życiu całej społeczności.


Był to również czas podsumowania projektu pt. „Seniorzy dla Powiatu Wołowskiego”, finansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W ubiegłym roku wybrana została Powiatowa Rada Seniorów w Wołowie, w skład której weszli przedstawiciele trzech gmin naszego powiatu. Po roku działalności przyszedł czas na krótkie podsumowanie i pochwalenie się sukcesami oraz planami na przyszłość.
Podsumowanie projektu było możliwe dzięki wsparciu PCC Rokita SA.


Tradycyjnie już, spotkanie odbyło się w murach Zespołu Szkół Zawodowych w Wołowie, gdzie uczniowie przygotowali pyszny poczęstunek oraz występ artystyczny. Jak podkreśliła Henryka Przybyłowicz, dyrektor placówki, nie wyobraża sobie, że takie wydarzenie mogłoby odbyć się w innym miejscu.


Wspólnie gościliśmy przedstawicieli Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z oddziałów w Brzegu Dolnym, Lubiążu i Wołowie, Uniwersytetu III Wieku w Wołowie, Gminnej Rady Seniorów w Wińsku oraz Powiatową Radę Seniorów w Wołowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 17
odwiedziny: 11004120

Informacja o finansowaniu projektu