Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Zmiany w funkcjonowaniu PCM

Piątek, 17 kwiecień 2020

Piotr Burdach, Prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Wołowie wyjaśnia zmiany działaniach służby zdrowia związanych ze stanem epidemicznym.

Brzeg Dolny

Od 18 kwietnia 2020 roku przestanie działać izba przyjęć w szpitalu w Brzegu Dolnym, a od niedzieli zostanie zawieszona praca oddziału chirurgicznego szpitala w Brzegu Dolnym. Dla pacjentów potrzebujących porady chirurgicznej zostanie uruchomiona w przychodni w Brzegu Dolnym chirurgiczna poradnia ambulatoryjna. Pacjenci z całego powiatu będą zabezpieczeni w pomoc chirurgiczną ambulatoryjną, bez konieczności hospitalizacji działającą przez 12 godzin. W okresie nocnym pomoc chirurgiczną świadczyć będą szpitale w Lubinie, Trzebnicy i Wrocławiu.

Wołów

Zmiany w funkcjonowaniu placówki w Brzegu Dolnym spowodowane są utworzeniem w Wołowie obserwatorium dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia Sars Cov 2 oraz dokonaniem niezbędnych przesunięć kadrowych pomiędzy szpitalami Powiatowego Centrum Medycznego, zapewniających jego prawidłowe funkcjonowanie.
Obserwatorium powstanie w budynku głównym szpitala w Wołowie, w przyziemiu na poziomie -1.
Nocna i świąteczna pomoc medyczna w Wołowie funkcjonuje na dotychczasowych zasadach,a przed szpitalem powstanie system segregacji medycznej tzw. triaż w rozstawionym namiocie, który będzie obsługiwany przez Wojsko Obrony Terytorialnej. W dniu 17 kwietnia pomiędzy Starostą Januszem Dziarskim, Zarządem PCM i przedstawicielką WOT uzgodniono warunki współpracy. Każda osoba, która zechce wejść do szpitala będzie weryfikowana pod kątem zakażenia koronawirusem.
Praca w dolnobrzeskim szpitalu wróci do normy, gdy tylko uporamy się z epidemią !

POLECENIE WOJEWODY DOLNOŚLĄSKIEGO