Wydrukuj artykuł

APEL DO MIESZKAŃCÓW POWIATU

Wtorek, 17 marzec 2020

To starszym i chorym osobom najbardziej zagraża koronawirus - powinny bezwzględnie pozostać w domach. Ale wielu seniorów jest samotnych, nie ma kto zrobić im zakupów, wykupić leków z apteki czy środków czystości. Wiele osób starszych i z niepełnosprawnościami pozostaje bez niezbędnego wsparcia, przez co istnieje obawa o ich stan zdrowia, a nawet życie.


Na ten moment nie ma informacji o systemowych rozwiązaniach w związku z koniecznością pomocy osobom starszym, które nie powinny opuszczać swoich mieszkań w związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem.

 

Zatem pomagajmy sami seniorom w tym trudnym czasie - oni szczególnie są narażeni na zarażenie i ciężki przebieg choroby, dlatego tak ważne jest, aby być na nich uważnymi.

Prosimy wszystkich, którzy mogą, o kontakt z Seniorami i zaoferowanie im pomocy w zakupach, ale również o kontakt telefoniczny, tak aby w tym okresie przymusowego odizolowania nie czuli się opuszczeni. Przy braku kontaktu bezpośredniego, sama rozmowa telefoniczna, czasem e-mailowa stanowi istotne wsparcie.

 

Proponujemy rozpropagowanie i uruchomienie tzw. „OGŁOSZEŃ” czyli kartek zawierających listę potrzebnych zakupów, które osoba potrzebująca powinna wypełnić i powiesić na drzwiach swojego mieszkania czy domu. Sąsiedzi i/lub wolontariusze mogą te zakupy zrobić i dostarczyć je potrzebującym Seniorom czy osobom niepełnosprawnym.

 

To test na naszą solidarność. Zachęcamy każdego do kontaktu z Seniorami w tym trudnym czasie.

 

 

POWIATOWA RADA SENIORÓW

w Wołowie