Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Apel do mieszkańców o zachowanie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej

Środa, 13 maj 2020

Mijają dwa miesiące od ogłoszenia kwarantanny narodowej w pandemii koronawirusa, gdzie podstawowym zaleceniem była izolacja, czyli pozostawanie nas wszystkich w domu. Choć niebezpieczeństwo jeszcze nie ustąpiło, wyznaczane są kolejne etapy powrotu do normalności w życiu gospodarczym i społecznym.

 

Do tej pory mieliśmy wszyscy czas, aby przyswoić sobie nowe zasady bezpiecznego funkcjonowania w przestrzeni publicznej jak: noszenie maseczek, zachowanie dystansu 2 m od drugiej osoby, częste mycie i dezynfekowanie rąk, używanie rękawiczek, unikanie zgromadzeń powyżej dopuszczalnej liczby osób. Szczegóły obowiązujących wymagań podawane są na stronie rządowej gov.pl. oraz regularnie przypomina je telewizja i nasze media lokalne.

 

Jednak w ostatnim okresie, po przeminięciu pierwszego szoku i strachu związanego z zachorowaniami, często obserwuje się bezpodstawne poluzowanie zasad bezpieczeństwa. Widuje się na zewnątrz osoby bez maseczek, albo ze zsuniętymi lub założonymi byle jak, nie we wszystkich koniecznych miejscach są płyny dezynfekujące czy rękawiczki i nie wszędzie zwraca się uwagę na przestrzeganie dystansu od innych osób. Zwłaszcza niebezpieczne jest to w sklepach, z których codziennie korzystać musimy wszyscy.

 

W naszym wspólnym interesie, zarówno klientów jak i osób obsługujących powinno być pełne stosowanie się do przyjętych zasad, szczególnie np. przy sklepowych kasach, gdzie gromadzi się niestety wielu ludzi. Pamiętajmy, że postępując w ten sposób chronimy zwłaszcza osoby o obniżonej odporności, w tym naszych Seniorów. Apelujemy więc ponownie o zachowanie pełnego, zalecanego bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

 

Powiatowa Rada Seniorów w Wołowie

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 8
odwiedziny: 10790850

Informacja o finansowaniu projektu