Będą kolejne ścieżki rowerowe

Środa, 06 wrzesień 2017

Starostwo Powiatowe w Wołowie we współpracy z gminą Wołów sfinansuje budowę kolejnych ścieżek rowerowych w mieście.

Chodzi o ciągi pieszo – rowerowe przy ulicy Marii Skłodowskiej – Curie i ul. Uskorskiej w Wołowie.

Pierwsze z zadań – przebudowa ciągu pieszo-rowerowego w ciągu drogi powiatowej Nr 1287 D obejmie odcinek od ul. Uskorskiej do miejscowości Uskorz Wielki o długości 1,740 km. Inwestycja rozpocznie się przy rondzie wjazdowym do Wołowa (Rondo Bucholz). Zostanie przebudowany istniejący chodnik o długości blisko 350 metrów, oprócz tego pobocze gruntowe. Ciąg dla pieszych będzie pokryty szarą betonową kostką brukową, a pas dla rowerzystów będzie mieć nawierzchnię z betonu asfaltowego.

Drugie zadanie to przebudowa ciągu pieszo-rowerowego w ciągu drogi powiatowej Nr 1289 D, ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Wołowie. Tutaj inwestycja dotyczy odcinka 900 metrów. Swoim zasięgiem obejmie chodnik przy Rondzie Bucholz w kierunku Brzegu Dolnego, do skrzyżowania z ul. Jerzego Giedroycia. W celu wykonania przebudowy, część drzew została zakwalifikowana do wycinki.  Ścieżka rowerowa na całym odcinku zostanie wykonana w technologii asfaltobetonowej w kolorze naturalnego asfaltu. Ciąg pieszy zostanie wykonany z kostki betonowej.

Początkowo oba zadania miały być rozpisane w odrębnych postępowaniach przetargowych. Powiat wołowski ogłosił w sierpniu przetarg na ścieżkę rowerową przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie, jednak wówczas nie wpłynęły żadne oferty i postępowanie zostało unieważnione. W międzyczasie udało się przygotować dokumentację również na ścieżkę rowerową przy ul. Uskorskiej. Teraz został ogłoszony wspólny przetarg na oba zadania. Współfinansuje je gmina Wołów w kwocie 268 705 zł. Resztę kosztów przedsięwzięcia pokryje powiat wołowski. Ostateczną wartość inwestycji poznamy po zakończeniu postępowania przetargowego.

- Dzięki współpracy z gminą Wołów zrealizujemy kolejną inwestycję, która ułatwi mieszkańcom komunikację w mieście, oraz wpłynie na poziom bezpieczeństwa cyklistów – komentuje Maciej Nejman, starosta powiatu wołowskiego. – Tego typu zadania rozwijają również turystykę rowerową.

Nowe ścieżki rowerowe mają być wykonane do 15 grudnia tego roku. Firmy mają czas do 14 września na złożenie swoich ofert.

Fot: pixabay.com