Menu lewe

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Będzie kolejne rondo

Piątek, 10 listopad 2017

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu Wołowskiego!

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu Radecz-Bukowice-Godzięcin.

- Nasze starania dotyczące budowy w tej części powiatu niekolizyjnego skrzyżowania opłaciły się i cieszymy się, że rondo znajdzie się akurat w miejscu przecinania się drogi powiatowej i drogi wojewódzkiej. Zadanie znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w Powiecie Wołowskim - komentuje Maciej Nejman, starosta Powiatu Wołowskiego.

 

Termin składania ofert na przedsięwzięcie o nazwie „Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 340 z drogą powiatową nr 1353D k/m Bukowice” mija 23 listopada.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie (zoptymalizowanie dokumentacji projektowej) i przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 340 z drogą powiatową nr 1353D k/m Bukowice oraz uzyskanie wszelkich wymaganych prawem decyzji oraz uzgodnień, a także uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Skrzyżowanie w/w stanowi część zadania polegającego na skomunikowaniu mostu na rzece Odrze w miejscowości Brzeg Dolny z drogą krajową nr 94 i drogą wojewódzką nr 340 realizowanego w ramach szerszego przedsięwzięcia polegającego na budowie łącznika aglomeracyjnego A4-S5. Skrzyżowanie typu rondo objęte niniejszym zamówieniem znajdować się będzie w miejscu przecięcia drogi wojewódzkiej nr 340 z drogą powiatową nr 1353D.

Skrzyżowanie będące przedmiotem opracowania położone jest na obszarze gminy Brzeg Dolny na terenie powiatu wołowskiego znajdującego się w granicach administracyjnych Województwa Dolnośląskiego.

Korzyści bezpośrednie wynikające z funkcjonowania planowanej inwestycji skrzyżowania:

- zapewnienie komfortu jazdy;

- zmniejszenie ryzyka wypadków.

 

Tak ważna inwestycja będzie już drugą tego typu, jaka była realizowana w ostatnim czasie na drogach w powiecie wołowskim. Przypominamy, że niedawno oddaliśmy do użytku rondo na skrzyżowaniu ulic Garwolska – Rawicka w Wołowie.zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 24
odwiedziny: 9706380

Informacja o finansowaniu projektu