Bezpłatne warsztaty

Wtorek, 05 czerwiec 2018

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wołowie informuje, że w dniu 08.06.br. (piątek) o godz.13.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie odbędą się warsztaty psychoonkologiczne skierowane do osób walczących z chorobą nowotworową, ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych znaczeniem wsparcia psychologicznego w chorobie onkologicznej. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty są finansowane przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, zadanie: "Wsparcie psychologiczne pacjentów onkologicznych i ich bliskich". Poprowadzi je psycholog i certyfikowany psychoterapeuta oraz jeden z realizatorów programu pani Małgorzata Styburska. Spotkanie trwa około 3 godzin. W dniu spotkania możliwe są także konsultacje indywidualne.

Badania pokazują, że istnieje silny związek pomiędzy psychiką, a kondycją fizyczną organizmu. Pozostawanie przez dłuższy czas w stanie silnego stresu w znacznym stopniu utrudnia organizmowi proces leczenia i powrotu do zdrowia. Radzenie sobie ze stresem i dbanie o kondycję emocjonalną, przywraca równowagę psychiczną i uaktywnia wewnętrzne zasoby osób chorujących wspomagając proces zdrowienia. Diagnoza onkologiczna jest także niezwykle trudnym przeżyciem dla bliskich osoby chorującej. Oprócz przeżywania silnego lęku o zdrowie kogoś z otoczenia, oczekuje się od nich wspierania i siły, o którą czasem bardzo trudno. W czasie warsztatu omówione zostaną zachowania przybliżające do zdrowia. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest Terapia Simontonowska, dlaczego relaksacja jest ważna i jakie znaczenie dla zdrowia ma życie zgodne z wartościami.

Informacje na temat warsztatów tel. 71-389-53-00 w.19