Cyfrowa majówka

Wtorek, 23 kwiecień 2019

Cyfrowa majówka – konkurs Ministerstwa Cyfryzacji na inicjatywy dla lokalnych społeczności.

W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się – a może i nauczyło – co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Zaproście lokalnych seniorów i pokażcie im jak korzystać z poczty e-mail. Skrzyknijcie miejscowe dzieciaki i rozpocznijcie przygodę z programowaniem. Zachęćcie mieszkańców, by poopowiadali sąsiadom jak nie dać się oszukać w Internecie i na co tam uważać. A wszystko w niezobowiązującej, majówkowej atmosferze.

„Cyfrowa majówka” to konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności. Najważniejsze? Termin. Wydarzenia należy zorganizować od 11 do 19 maja 2019 r.

O jakie wydarzenia chodzi? To zależy tylko od kreatywności ich organizatorów. Gra miejska, warsztaty, pogadanka, seminarium, aplikacja internetowa, kino plenerowe, piknik cyfrowy, a nawet wyjątkowo ciekawa lekcja informatyki – to tylko kilka propozycji. Im więcej inicjatyw, tym lepiej.

Do konkursu mogą się zgłosić wszyscy: całe szkoły, czy gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Czekamy na inicjatywy Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury, strażaków, czy lokalnych przedsiębiorców.

Wydarzenie trzeba zgłosić (to konieczne, by mieć szansę na nagrodę). To nic trudnego. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: http://koduj.gov.pl/zglos-inicjatywe/

Ministerstwo Cyfryzacji na zgłoszenia czeka do 19 maja.