Wydrukuj artykuł

Dodatkowe kompetencje nauczycieli – studentów

Środa, 16 maj 2018

W dniach 27-28 kwietnia w ramach Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie realizowanych w Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie w roku akademickim 2017/2018 odbyły się fakultatywne zajęcia obejmujące specjalistyczne warsztaty w zakresie umiejętności wychowawczych według ogólnopolskiego programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”.
W treningu prowadzonym przez trenera, edukatora programu- Krystynę Adaśko- dyrektora PCE i PPP w Wołowie, wzięło udział 22 nauczycieli studentów Studiów Podyplomowych WSNP w Warszawie, studiujących w PCE i PPP w Wołowie. Nauczyciele - studenci z powiatów wołowskiego, wrocławskiego, wałbrzyskiego, górowskiego uczestniczący w intensywnym

10 modułowym treningu wyposażeni zostali w wiedzę, kompetencje oraz kompletny zestaw materiałów merytorycznych programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, a przede wszystkim uzyskali nowe - dodatkowe kompetencje, uprawniające do prowadzenia zajęć warsztatowych dla nauczycieli, wychowawców i rodziców według ogólnopolskiego programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców” rekomendowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Najważniejszym atutem intensywnego weekendowego warsztatu docenionego przez studentów uczestniczących w treningu był poza wysoką wartością merytoryczną, fakt, że w ramach Studiów Podyplomowych zdobyli dodatkowe kompetencje, które wykorzystają jako pedagodzy różnych profesji. WSZYSTKIM PAŃSTWU GRATULUJEMY  i ŻYCZYMY POWODZENIA!