Menu lewe

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Doposażenie szpitali w powiecie

Piątek, 31 marzec 2017

Sprzęt o wartości prawie ćwierć miliona złotych trafił kilka dni temu do szpitali w Wołowie i Brzegu Dolnym. Powiatowe Centrum Medyczne w Wołowie zakończyło procedurę przetargową na dostawę urządzeń medycznych wraz z ich montażem i przeszkoleniem personelu w zakresie obsługi.

Aparaty do USG, zaawansowane oprogramowanie i szeroka gama głowic umożliwią przeprowadzanie wielu diagnostycznych, ale i profilaktycznych badań

-brzusznych,
- małych narządów,
- naczyniowych,
- mięśniowo – szkieletowych,
- urologicznych,
- kardiologicznych,
- położniczych,
- ginekologicznych,
- pediatrycznych,

Biorąc pod uwagę, że ultrasonografia jest jedną z najmniej inwazyjnych metod wykrywania zmian patologicznych w narządach jest to niezwykle ważny zakup dla pacjentów naszych szpitali. Tylko dzięki dużej determinacji, zaangażowaniu i zmianom jakie zachodzą w Powiatowym Centrum Medycznym możemy cieszyć się dzisiaj tym istotnym dla diagnostyki lekarskiej sprzętem – podsumował spotkanie z lekarzami Starosta Maciej Nejman.

To  nie jedyne inwestycje, które będą w tym roku przeznaczone dla PCM. Już niedługo rozpocznie się remont sali intensywnego nadzoru oraz przyszłego punku przyjęć nocnej i świątecznej opieki medycznej w wołowskim szpitalu.

 

 

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 47
odwiedziny: 8836545

Informacja o finansowaniu projektu