Dostaliśmy dotację z województwa

Wtorek, 03 kwiecień 2018

Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchwałą z dnia 22 marca przyjął uchwałę dzięki której Powiat Wołowski otrzymał dotację na remont drogi w miejscowości Wrzosy.

Na pomoc finansową w formie dotacji celowej na finansowanie ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych zostanie przekazanych 19 114 488 zł. Powiat Wołowski ma zapewnione 99 000 zł dotacji celowej na remont drogi przechodzącej przez Wrzosy. Oprócz tego otrzymaliśmy dotację w wysokości 60 000 zł na zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania.

- Droga w tej miejscowości jest w bardzo złym stanie. Tym bardziej cieszymy się, że otrzymaliśmy te pieniądze. Jest to bardzo istotny łącznik w prowadzeniu gospodarki leśnej, dlatego zwróciliśmy się do Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Wołów o dotację. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się wykonać kolejny etap większego zadania, jakim jest utworzenie w tej części powiatu lokalnej obwodnicy nie tylko dla samochodów osobowych, ale także dla sprzętu rolniczego – komentuje Maciej Nejman, Starosta Wołowski.

Kolejną dobra wiadomością jest ogłoszony przetarg na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Gródek. Termin składania ofert na to zadanie upływa 11 kwietnia. Powiat uwzględnił to zadanie w swoim budżecie inwestycyjnym w wysokości ponad 1,5 mln zł, z czego połowa tej kwoty stanowi dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019.
Obecnie trwa również postępowanie przetargowe na remont drogi wojewódzkiej nr 338 w
Lubiążu. Zgodnie z planem zadanie miałoby zakończyć się w sierpniu tego roku. Roboty drogowe będą prowadzone na odcinku 950 m. Zadanie oprócz położenia nowej nawierzchni jezdni obejmuje także miejscowe przełożenie chodników i krawężników oraz ścinkę poboczy. W ramach zadania zostanie odtworzona i uporządkowana docelowa organizacja ruchu.

Firmy chętne wziąć udział w postepowaniu mają czas na złożenie swoich ofert do dnia 6 kwietnia.