Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Czwartek, 02 kwiecień 2020

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. To wyjątkowe święto ma na celu podniesienie świadomości społeczeństw na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy z jakimi stykają się  osoby z autyzmem i ich najbliżsi, przeciwstawienie się ich dyskryminacji oraz przełamywanie stereotypów dotyczących tych osób. W tym dniu kolor niebieski jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem.

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie co roku obchodzi go w wyjątkowy sposób. W tym roku, ze względu na epidemię będzie inaczej. Od wczoraj budynek szkoły świeci się na niebiesko. Pomimo trudnych chwil, które teraz przeżywamy warto dzisiaj wspierać osoby autystyczne. Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem.