Menu lewe

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

EDUKACJA NA WYCIECZCE – LOGISTYCY W TERMINALU KONTENEROWYM PCC INTERMODAL S.A. W BRZEGU DOLNYM

Piątek, 21 kwiecień 2017

 

W dniach 06 i 11 kwietnia 2017r. odbyły się wycieczki zawodoznawcze dla klas II i III  kształcących się w zawodzie technik logistyk w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie. Celem wycieczek był Terminal Kontenerowy firmy PCC Intermodal S.A. w Brzegu Dolnym.

Plan wycieczek zawierał najciekawsze miejsca na Terminalu, pierwszym etapem wycieczek było poznanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa, m.in. ograniczenia prędkości dla pojazdów, bezwzględnym stosowaniu znaków drogowych – pionowych i poziomych, oraz noszenia kamizelek odblaskowych.

Uczestników wycieczki przywitali: Dyrektor Terminala Kontenerowego, Pan Jarosław Bednarz oraz Kierownik Sekcji Terminalowej, Pan Tomasz Grabowski. Podczas oprowadzania po Terminalu Kontenerowym pełnili rolę przewodników. Przekazali ciekawe  informacje, historię, lokalizację oraz zakres działalności firmy, która obejmuje organizowanie transportu intermodalnego towarów w kontenerach, skoordynowanych z transportem drogowym i kolejowym.  Ciekawie opowiadali o pracy maszyn i urządzeń wykorzystywanych przez Terminal przy pracy załadunkowej/przeładunkowej, parametrach, tonażach, udźwigach, różnych ciekawostkach i możliwościach infrastruktury.

Logistycy mieli okazje okazję przyjrzeć się pracom załadunkowym/przeładunkowym, pracy operatorów sterujących manewrami maszyn na placu kontenerowym, planistów pracujących nad właściwym załadunkiem/rozładunkiem kontenerów oraz właściwym umieszczeniem kontenerów na placu. Na przykładach zaprezentowano jak przebiegają operacje terminalowe na poszczególnych stanowiskach. Młodzież poznała w praktyce nie znane dotąd stanowiska robocze i specyfikę pracy. Zobaczyła potężne i skomplikowane urządzenia oraz maszyny przeładunkowe i manipulacyjne, duży zakład i jego charakter, który cały czas się rozwija, i w którym tworzone są nowe miejsca pracy.

Wielu z uczestników wyjazdu było zainteresowanych możliwościami zatrudnienia, i być może wrócą tu, już nie w roli zwiedzającego, ale pracownika. Ta wycieczka, to bardzo cenna lekcja dzięki, której logistycy zdobyli praktyczną wiedzę i umiejętności oraz poznali charakter zawodu. Była doskonałą okazją do wykorzystania w praktyce zagadnień transportowych, spedycyjnych i logistycznych, o których uczą się na zajęciach lekcyjnych.

Tekst i zdjęcia: Barbara Paszkiewicz - nauczyciel CKZiU w Wołowie

 

 

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 69
odwiedziny: 8965507

Informacja o finansowaniu projektu