Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Ekonomiści i logistycy na warsztatach

Poniedziałek, 23 luty 2015

Ekonomiści i logistycy na warsztatach w Międzynarodowejb Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu


Uczniowie klasy ekonomicznej i logistycznej uczestniczyli w dniu 09 lutego 2015r w warsztatach w Międzynarodowej Wyższej Szkole logistyki i Transportu we Wrocławiu doskonaląc swoją wiedzę w zakresie ekonomii i logistyki. Opiekunami uczniów były panie: Agnieszka Rak-Skrzypek, Barbara Paszkiewicz i Izabela Michońska.

Uczelnia przygotowała 4 godzinne warsztaty, podczas których uczniowie uczyli się programować kody kreskowe w laboratorium logistycznym, odczytywać znaki na opakowaniach towarów, grali w grę symulacyjna związaną z przemieszczaniem się w jak najkrótszym czasie z określonego miejsca do wytyczonego celu,  a także mogli zapoznać się z funkcjonowaniem nowoczesnego magazynu. W pomieszczeniu laboratoryjnym zapoznali się również z  systemem zdalnej identyfikacji radiowej, który wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia, od inwentaryzacji środków trwałych po sektor logistyczny i ochronę antykradzieżową. To jedna z najszybciej rozwijających się technik automatycznej identyfikacji. Uczniowie dowiedzieli się, iż instalacje systemów RFID są w dzisiejszych czasach inwestycją w technologię przyszłości i niezawodnym rozwiązaniem generującym oszczędności w takich obszarach jak: czas pracy, nakłady, organizacja produkcji, optymalizacja efektywności.

Uczniowie mieli również możliwość poznać program logistyczny FLEXSIM, na którym pracują studiujący na uczelni słuchacze. To program wspierający pracę magazynu, można w nim budować modele trójwymiarowe, odkrywać przyczyny wąskich gardeł i nadmiernych zapasów, robić różnego rodzaju symulacje poprawiające jakość pracy, a także analizować istniejące systemy.

Wycieczka edukacyjna przybliżyła uczniom jedną z wyższych uczelni wrocławskich, a także wyposażyła ich w nową wiedzę dotyczącą pracy w obszarze szeroko pojętej logistyki.

Izabela Michońska

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 17
odwiedziny: 11762778

Informacja o finansowaniu projektu