II edycja wojewódzkiego konkursu plastycznego „112 – ratuje życie”

Poniedziałek, 13 marzec 2017

Starostwo Powiatowe w Wołowie informuje, że w ramach II edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „112 – ratuje życie” zostanie przeprowadzony etap powiatowy. Konkurs skierowany jest do wszystkich przedszkoli dla dzieci w grupie wiekowej 5-6 lat. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i przesłane do drugiego etapu konkursu.

Cel konkursu: Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat numeru alarmowego przez dotarcie do jak największej ilości dzieci w przedszkolach. Priorytetem jest podkreślenie ogromniej roli numeru alarmowego w ratowaniu życia, zdrowia, mienia lub środowiska. W trosce o bezpieczeństwo ludzi ważne jest aby systematycznie przypominać o zasadach korzystania z numeru 112 oraz uświadamiać kiedy i w jaki sposób należy z niego korzystać.

Organizator: Organizatorem konkursu jest Centrum Powiadamiania Ratunkowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Prace należy składać do dnia 15 kwietnia 2017 r. włącznie.

Starostwo Powiatowe w Wołowie

Wydział Organizacyjny, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego

pl. Piastowski 2, 56-100 Wołów lub osobiście do w pokoju nr 5.

Z dopiskiem „Konkurs plastyczny – 112”