Informacja dla pacjentów

Środa, 27 wrzesień 2017

Od 1 października w powiecie wołowskim następuje zmiana lokalizacji przyjęć pacjentów w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Prosimy o zapoznanie się z informacją przygotowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Do niedzieli 1 października do godziny 8:00 pacjentów przyjmować będzie jeszcze przychodnia Gemini Med przy ul. Trzebnickiej w Wołowie. Natomiast tego dnia od godziny 8:00 w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pacjentów zacznie przyjmować szpital przy ul. Inwalidów Wojennych w Wołowie. To ta placówka będzie teraz realizować kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

•             w warunkach ambulatoryjnych,

•             w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),

•             telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

•             nagłego zachorowania;

•             nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;

•             gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.