Jakie zadania wykonywaliśmy przy udziale środków zewnętrznych?

Czwartek, 14 grudzień 2017

W tym roku zdecydowana większość pieniędzy na dofinansowane zadania była przeznaczana na naszą powiatową oświatę. Na drugim miejscu znalazły się zadania drogowe, w tym budowa ronda w Wołowie.

W tym roku ogólna kwota zadań realizowanych przy udziale środków zewnętrznych wynosiła aż 11 091 259,66 zł, z czego kwota dofinansowań to 8 898 616 zł.

Wkład własny w dofinansowane przedsięwzięcia wyniósł 2 192 643,66 zł. Dofinansowania stanowiły więc aż 80 % ogólnej kwoty zadań – w sumie 33 przedsięwzięcia.

W oświacie w tym roku zostało zrealizowanych 16 działań, w tym 4 duże projekty, prowadzone w szkołach Powiatu Wołowskiego – „Zawodowy Dolny Śląsk”, „Rozwiń Skrzydła Edukacji”, „Rozwój Kształcenia Zawodowego w Powiecie Wołowskim” oraz „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”.

Oprócz tego nie możemy nie wspomnieć o największym zadaniu drogowym w tym roku budżetowym, jakim jest przebudowa skrzyżowania ulic Rawicka – Garwolska na skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Zadanie (łącznie z opracowaniem dokumentacji projektowej) kosztowało 1 107 389,93 zł i w całości było dofinansowane z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PREZENTACJĄ - ZADANIA REALIZOWANE W JEDNOSTKACH POWIATU WOŁOWSKIEGO Z UDZIAŁEM ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH W 2017 ROKU.